Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Politika

Pilsonības iegūšana, atgriežoties Latvijā

J
jautā:
12. novembrī, 2012
Jeļena Gumņina

Labdien, gribēju uzzināt, kā var dabūt Latvijas pilsonību cilvēks, kurš ir dzimis Latvijā, tēvs ir Latvijas pilsonis, bet pašlaik viņš ir Baltkrievijas pilsonis, bet grib atgriezties Latvijā?

A
atbild:
15. novembrī, 2012
Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde
Lāsma Lapinska, sabiedrisko attiecību vadītāja

Vispirms personai jāiegūst repatrianta statuss un jāsaņem uzturēšanās atļauja Latvijā. Par šo statusu vairāk var lasīt PMLP mājaslapā sadaļā „Pakalpojumi” / „Repatriācija”.

Ja personas tautība ir latvietis, un tās pastāvīgā dzīvesvieta būs Latvijā, proti, saņemta uzturēšanās atļauja un deklarēta dzīvesvieta Latvijā, persona saskaņā ar Pilsonības likuma 2.panta 1.1 punkta nosacījumiem varēs tikt atzīta par Latvijas pilsoni pēc atteikšanās no Baltkrievijas pilsonības.