Lasīšanai: 1 minūte

Piederība Latvijas pilsonībai

J
jautā:
14. jūlijā, 2024
Jakob

Lūdzu, paskaidrojiet, kāds ir Latvijas Republikas Pilsonības likuma  2. panta pirmās daļas 4. punkta piemērošanas gadījums! Latvijas pilsonis ir sieviete, kuras pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvijā un kura saskaņā ar 1919. gada 23. augusta Likuma par pavalstniecību 7. pantu bija zaudējusi Latvijas pavalstniecību, un viņas pēcnācējs, ja viņa vai viņš reģistrējies likumā noteiktajā kārtībā, ievērojot šā likuma 9. panta otrās daļas nosacījumus.

A
atbild:
31. jūlijā, 2024
Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde
Madara Puķe, sabiedrisko attiecību vadītāja

Pilsonības pretendenta priekštecei, proti, Latvijas pilsonei, kura zaudēja Latvijas pilsonību saistībā ar laulībām, kā to paredzēja 1919. gada 23. augusta Likuma par pavalstniecību 7. pants, pastāvīgajai dzīvesvietai jābūt Latvijā. Turklāt pretendentam jāievēro Pilsonības likuma 9. panta otrajā daļā ietvertie nosacījumi par dubultpilsonības pieļaujamību.

Lai saņemtu atbildi par konkrēto gadījumu, aicinām rakstīt uz e-pasta adresi pskn@pmlp.gov.lv, norādot attiecīgās lietas apstākļus.