Lasīšanai: 1 minūte

Cik ilgi jāuzglabā radioloģisko izmeklējumu attēli

J
jautā:
12. decembrī, 2018
Linda

Labdien! Cik ilgi jāglabā funkcionālās diagnostikas izmeklējumi? Paldies iepriekš!

A
atbild:
04. janvārī, 2019
Edīte Brikmane
LV portāls

Kā LV portālam norādīja Veselības inspekcija, funkcionālās diagnostikas metodes apraksta dažādu orgānu sistēmu stāvokli un darbības spējas. Izmantotās metodes pārsvarā nav invazīvas. Diagnostikas laikā tiek izmantota dažāda aparatūra procesu fiksēšanai no ārpuses, bez ķirurģiskas iejaukšanās. Ministru kabineta noteikumu Nr. 265 Medicīnisko dokumentu lietvedības kārtība 35.punkts paredz, ka radioloģiskajās manipulācijās iegūtos attēlus (radiodiagnostiskajās filmās vai elektroniskā formā) glabā 10 gadus.  Savukārt noteikumu 35. punktā ir noteikts, cik ilgu laiku glabājami dažādi medicīniskie ieraksti.