Ko darīt, ja bērna tēvs nemaksā uzturlīdzekļus

J
jautā:
07. decembrī, 2018
Edīte

Labdien! Bērnu tēvs vienu mēnesi nav pārskaitījis uzturlīdzekļus, bet nākamajā mēnesī pārskaitījis par kārtējo mēnesi. Sūtīju atgādinājumu īsziņas formātā, bet uz to nereaģēja. Kā man tālāk rīkoties?

A
atbild:
11. decembrī, 2018
Edīte Brikmane
LV portāls

Iespējamā rīcība šajā situācijā ir atkarīga no tā, kā līdz šim ticis risināts uzturlīdzekļu jautājums. No tā ir atkarīgs, vai ir izveidojies uzturlīdzekļu parāds un kādā ceļā to iespējams piedzīt. Situācijas var būt dažādas, tāpēc, lai sniegtu atbildi, būtu nepieciešams zināt, vai vecāki par regulāriem ikmēneša maksājumiem ir vienojušies mutiski vai noslēguši rakstisku vienošanos. Varbūt vienošanās ir noslēgta kā notariāls akts, kas izpildāms tiesas sprieduma izpildes kārtībā, vai strīds par uzturlīdzekļiem ir ticis izšķirts tiesā un maksājumi tiek veikti saskaņā ar tiesas noteikto kārtību.

Atkarībā no situācijas Jums, iespējams, varētu noderēt skaidrojumi par: