Šķirot laulību, tiesas vērtējumu var lūgt arī par neizpildītām saistībām

J
jautā:
05. decembrī, 2018
Daiga

Labdien! Ir hipotekārais kredīts uz īpašumu, un tas ar tiesas lēmumu šķiroties ir sadalīts. Kredītu praktiski maksāju es viena. Vai ir iespējams sadalīt arī kredīta saistības? Paldies!

A
atbild:
10. decembrī, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Par kredīta nomaksu bankai atbild tas, kurš ir parakstījis līgumu ar kredītiestādi.

Ja nav laulāto līguma par visas manta šķirtību, laulāto kopmantā ietilpst gan laulības laikā iegūtie aktīvi, gan abu laulāto saistības. Ja, šķirot laulību un dalot mantu, vienlaikus nav sadalīts arī kredītsaistību apmērs, proti, tiesas vērtējumam nav nodotas neizpildītās saistības, jāmeklē risinājums, kā to izdarīt tagad. Piemēram, mēģinot panākt vienošanos.

Laulības šķiršanā un mantas sadalē domstarpību gadījumā katrā atsevišķā situācijā ir daudz savstarpēji saistītu nosacījumu un nianšu. Tiesvedības gadījumā konsultāciju konkrētā situācijā var sniegt kvalificēts jurists, pamatojoties uz dokumentiem.