Lasīšanai: 1 minūte

Bezdarbnieka pabalstu piešķir, kad iesniegti visi dokumenti

J
jautā:
07. novembrī, 2018
Dace

Labdien! Situācija ir tāda, ka bez darba būšu 2 nedēļas (viens darbs beidzas, tad nav darba 2 nedēļas, bet tad uzsāku strādāt jaunā vietā), vai varu saņemt bezdarbnieka pabalstu par šīm nedēļām, ja esmu uz pārbaudes laiku pašreizējā darba vietā? Strādāju bez pārtraukuma 9 gadus.

Paldies par atbildi!

A
atbild:
14. novembrī, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Bezdarbnieka pabalsta izmaksas minimālajam laikam nav ierobežojuma. Taču pabalstu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra piešķir no dienas, kad iesniegti visi nepieciešami dokumenti, tajā skaitā Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) iegūts bezdarbnieka statuss.

Ja kļūst par bezdarbnieku pēc darba attiecību izbeigšanas uz paša uzteikuma pamata vai sakarā ar pārkāpumu, tad bezdarbnieka pabalstu piešķir no pieprasījuma iesniegšanas dienas, bet ne agrāk kā divus mēnešus pēc bezdarbnieka statusa iegūšanas.

Ja iegūts bezdarbnieka statuss, NVA ir obligāti jāpaziņo, kad sāk strādāt.