Kā veikt maksājumu internetbankā

J
jautā:
10. oktobrī, 2018
Mārīte

Man ir jautājums: ja maksā caur internetbanku, kas jānorāda kā saņēmējs? Es atradu tikai kontu un pie pamatojuma, ka jānorāda vārds, uzvārds, personas kods un par kuru gadu maksā.

A
atbild:
16. oktobrī, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Katra kredītiestāde naudas pārskaitījuma prasības nosaka savos dokumentos. Veicot naudas pārvedumu, jānorāda saņēmēja konta numurs, informācija par saņēmēju: fiziskai personai – vārds, uzvārds; juridiskai personai – pilns nosaukums. Kredītiestāde ir tiesīga ieskaitīt naudas līdzekļus saņēmēja kontā, tikai pamatojoties uz maksājuma rīkojumā norādīto saņēmēja konta numuru.

Veicot maksājumu, precīzi jāievada konta numurs. Ja par kaut ko šaubāties vai maksājums neizdodas, sazinieties ar maksājuma saņēmēju, lai noskaidrotu saņēmēja rekvizītus, un banku, kuras internetbanku izmantojat.

Tas, ka pamatojumā ir jānorāda maksātāja vārds, uzvārds, personas kods un gads, par kuru tiek veikts maksājums, ir saņēmēja norāde, kas ir jāizpilda, lai saņēmējs varētu precīzi fiksēt maksājumu.