Tiesības strādāt par skolas psihologu vai sociālo pedagogu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
03. jūnijā, 2022
Ilona

Labdien! Man pašai ir bakalaura grāds vizuālās mākslas pedagoģijā. Kas man būtu jāpiemācās, lai es varētu strādāt par skolas psihologu vai sociālo pedagogu?

A
atbild:
13. jūnijā, 2022
Izglītības kvalitātes valsts dienests
Jana Veinberga, vecākā eksperte

Lai strādātu par sociālo pedagogu, jums jāiegūst sociālā pedagoga vai sociālā darbinieka kvalifikācija. Savukārt par skolas psihologu drīkst strādāt tikai profesionāls psihologs, kurš reģistrēts Psihologu reģistrā un ieguvis psihologa sertifikātu profesionālās darbības jomā “izglītības un skolu psiholoģija”. Lai reģistrētos Psihologu reģistrā un iegūtu tiesības saņemt psihologa sertifikātu, nepieciešams augstākās izglītības diploms par akreditētas bakalaura studiju programmas un akreditētas maģistra studiju programmas psiholoģijā apguvi vismaz 200 kredītpunktu apjomā (vismaz vienai no šīm programmām jābūt profesionālajai studiju programmai). Lai iegūtu psihologa sertifikātu, jānokārto sertifikācijas eksāmens. Psihologu reģistrā reģistrēti psihologi līdz sertifikāta iegūšanai var strādāt, noslēdzot līgumu ar psihologu pārraugu. Plašāka informācija atrodama Izglītības kvalitātes valsts dienesta tīmekļvietnes sadaļā “Psihologiem”.