Tiesības uz maternitātes pabalstu ir sociāli apdrošinātai personai

J
jautā:
10. oktobrī, 2018
AE

Labdien! Šobrīd man ir darba līgums uz noteiktu laiku ar izbeigšanas dienas datumu. Tas ir, oktobra beigās beidzas līgums, bet novembra vidū jāiet dekrētā. Vadība zina, ka esmu stāvoklī. Vai saņemšu visus valsts pabalstus un varu cerēt uz maternitātes pabalstu?

A
atbild:
15. oktobrī, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Tiesības uz maternitātes un vecāku pabalstu ir sociāli apdrošinātai sievietei – darba ņēmējai vai pašnodarbinātajai (ja ir faktiski veiktas sociālās iemaksas) apdrošināšanas gadījuma iestāšanās dienā. Maternitātes pabalstam tā ir diena, ar kuru izsniegta darbnespējas lapa B. Ja Jums darba tiesiskās attiecības būs beigušās, tad diemžēl tiesību uz maternitātes pabalstu nebūs.

Savukārt, ja grūtniecības vai dzemdību atvaļinājuma laikā tiek zaudēts darba ņēmēja vai pašnodarbinātā statuss, maternitātes pabalstu izmaksā par visu grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma laiku, par kuru izsniegta darbnespējas lapa B.

Turklāt gadījumā, ja ir piešķirts maternitātes pabalsts, pēc tam ir tiesības arī uz vecāku pabalstu, neraugoties uz to, ka sieviete vairs nav darba attiecībās.

Par pabalstiem vecākiem informācija atrodama VSAA mājaslapā.