Bezdarbnieka pabalstu piešķir, kad iesniegti visi dokumenti

J
jautā:
19. septembrī, 2018
Baiba

Cik ilgā laikā pēc bezdarbnieka statusa iegūšanas ir iespējams saņemt bezdarbnieka pabalstu, ar noteikumu, ka ir veiktas sociālās iemaksas?

A
atbild:
21. septembrī, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Tiesības saņemt bezdarbnieka pabalstu ir, ja:

  • piešķirts bezdarbnieka statuss (Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likums);
  • kopējais apdrošināšanas (darba) stāžs ir ne mazāks par vienu gadu;
  • ir veiktas vai bija jāveic obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas bezdarba gadījumam Latvijas Republikā ne mazāk kā 12 mēnešus pēdējo 16 mēnešu periodā pirms bezdarbnieka statusa iegūšanas dienas.

Lēmumu par bezdarbnieka pabalsta piešķiršanu vai atteikumu piešķirt pabalstu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) nodaļa pieņem pēc visas pabalsta piešķiršanai nepieciešamās informācijas saņemšanas no Nodarbinātības valsts aģentūras un Valsts ieņēmumu dienesta, bet ne vēlāk kā mēneša laikā no iesnieguma saņemšanas dienas.

Ja darba attiecības izbeigtas uz paša uzteikuma pamata vai sakarā ar pārkāpumu, tad bezdarbnieka pabalstu piešķir no pieprasījuma iesniegšanas dienas, bet ne agrāk kā divus mēnešus pēc bezdarbnieka statusa iegūšanas.

Pārējos gadījumos bezdarbnieka pabalstu, ja uz to ir tiesības, piešķir no pieprasījuma iesniegšanas dienas.

Ja ir neskaidrības ar pabalsta saņemšanu, jāsazinās ar VSAA.