TĒMA: Finanses

Rīcība darba stāvlaukumā iebuktētas mašīnas gadījumā

J
jautā:
19. septembrī, 2018
Viktors

Darba stāvlaukumā tika iebuktēta mana mašīna. Bukte tika konstatēta pēc vairākām dienām, bet uzreiz tika atrasti liecinieki un noskaidrota persona, kura izraisīja negadījumu un atstāja avārijas vietu. Tomēr mulsina fakts, ka pats to visu konstatēju tikai pēc vairākām dienām. Kā vispareizāk rīkoties šādos gadījumos?

A
atbild:
21. septembrī, 2018
Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs
Agnese Mežinska, Administratīvi saimnieciskās daļas vadītāja

Šādā situācijā transportlīdzekļa īpašniekam/vadītājam jāziņo Valsts policijai par to, ka transportlīdzeklim nodarīti zaudējumi un vainīgā transportlīdzekļa vadītājs ir atstājis notikuma vietu, neziņojot par notikušo normatīvajos aktos paredzētajā kārtībā. Ja Valsts policija atbilstoši Jūsu un liecinieku sniegtajai informācijai spēs noskaidrot transportlīdzekli, ar kuru nodarīti zaudējumi, tad Jums viena gada laikā no ceļu satiksmes negadījuma iestāšanās jāvēršas pie apdrošinātāja, kurš apdrošinājis vainīgās automašīnas īpašnieka civiltiesisko atbildību. Atbildīgo apdrošinātāju var noskaidrot LTAB mājaslapā šeit.