Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Veselība

Darba ņēmējam ir veselības apdrošināšana

J
jautā:
17. septembrī, 2018
Jekaterina

Labdien! Gribētos uzzināt par apdrošināšanu. Māte strādā un jau ir pensijā, gribētos uzzināt, kā viņai rīkoties ar veselības apdrošināšanu? Darba devējs to veic, vai viņai pašai vajag apdrošināties?

A
atbild:
19. septembrī, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Strādājošajam valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas ietver arī veselības apdrošināšanu.  Atbilstoši Veselības aprūpes finansēšanas likuma 11. panta pirmās daļas 1. punktam, ja persona ir darba ņēmējs, par kuru tiek veiktas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, šai personai ir tiesības saņemt veselības aprūpes pakalpojumus valsts obligātās veselības apdrošināšanas ietvaros.

Tātad atsevišķi pašai par valsts veselības apdrošināšanu nav jāmaksā.