Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Maksājumu par veselības apdrošināšanu var deklarēt kā attaisnotos izdevumus

J
jautā:
05. septembrī, 2018
Līga

Labdien! Vai man, darbā kā darbiniekam pašam maksājot par veselības apdrošināšanu, atmaksās atpakaļ nodokli?

A
atbild:
17. septembrī, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Fiziskā persona – iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) maksātāja – attaisnotajos izdevumos par ārstnieciskajiem pakalpojumiem var ietvert arī maksājumu par veselības apdrošināšanas polisi, atgūstot nodokļa pārmaksu – 23%.

2017. gadā izdevumus ierobežojošā norma, no kuras viena persona var atgūt pārmaksāto nodokli (par izglītību un ārstnieciskajiem pakalpojumiem), bija 215 eiro gadā – par sevi un tikpat par katru ģimenes locekli. Deklarēt attaisnotos izdevumus par 2017. gadu, iesniedzot deklarāciju un maksājumu dokumentus, var no 2018. gada 1. marta līdz 2021. gada 16. jūnijam.

Attaisnoto izdevumu normas kopš šā gada ir mainītas. Maksimālā summa, no kuras par katru ģimenes locekli gada ietvaros varēs atgūt 20% IIN, ir 600 eiro un ne vairāk kā 50% no gada ienākumiem. Šajā summā ietilpst visi attaisnotie izdevumi, tajā skaitā izdevumi par zobārstniecības pakalpojumiem un plānotajām operācijām.