Lasīšanai: 1 minūte

Kāda atlīdzība pienākas par darbu svētku dienā

J
jautā:
17. augustā, 2018
Juris

Labdien! Vai 2018. gada 24. septembra algu es saņemšu ar 100% piemaksu kā par svētku dienu?

A
atbild:
22. augustā, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Atbilstoši Darba likuma 144. panta otrajai daļai nodarbināt darbinieku svētku dienā nav aizliegts, taču tad tam ir jāpiešķir atpūta citā nedēļas dienā vai jāizmaksā atbilstoša atlīdzība.

Darba likuma 68. pants paredz, ka darbiniekam, ja tas veic darbu svētku dienā, jāsaņem piemaksa ne mazāk kā 100 procentu apmērā no viņam noteiktās stundas vai dienas algas likmes.

Attiecīgi par darbu 24. septembrī, kas tikai šogad saistībā ar Romas pāvesta Franciska vizīti Latvijā ir noteikta kā svētku diena, darba devējam vai nu Jums jāpiešķir papildu brīvdiena citā nedēļas darbdienā, vai arī jāizmaksā dubulta atlīdzība.