Lasīšanai: 1 minūte

Izbeidzot darba attiecības, visas atlīdzības izmaksājamas atlaišanas dienā

J
jautā:
02. augustā, 2018
Slepens

Sveicināti! Esmu aizgājis no darba pēc paša vēlēšanās. Cik ilgā laikā man ir jāsamaksā atvaļinājums un alga par pagājušo mēnesi un jāsniedz algas aprēķins?

A
atbild:
07. augustā, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Darba likuma 128. panta pirmā daļa nosaka, ka visas naudas summas (alga, kompensācija par neizmantoto atvaļinājumu, atlaišanas pabalsts, ja tāds pienākas, u. c.) darba devējam ir izmaksājamas atlaišanas dienā.

Ja darbinieks atlaišanas dienā nav veicis darbu (piemēram, darbnespējas dēļ), viņam pienākošās naudas summas izmaksā ne vēlāk kā nākamajā dienā pēc tam, kad darbinieks pieprasījis aprēķinu.