Lasīšanai: 1 minūte

Psihologa sertifikācija Latvijā var atvieglot profesionālo atzīšanu citā valstī

J
jautā:
03. jūlijā, 2018
Marks

Labdien! Vai psihologu sertifikāts ir atzīstams ārzemēs?

A
atbild:
10. augustā, 2018
Edīte Brikmane
LV portāls

Psihologs Latvijas Republikā, tāpat kā daudzās citās valstīs, ir reglamentēta profesija, kurā strādājot ir jāievēro katrā valstī noteiktās prasības, kas nozīmē nepieciešamo profesionālo zināšanu atzīšanu, lai attiecīgi varētu darboties šajā profesijā (līdzīgi, piemēram, praktizē ārsti, zvērināti advokāti).

Psihologu reģistrāciju un sertifikāciju veic Psihologu sertifikācijas padome, kas tika izveidota 2018. gada jūnijā. Psihologu sertifikācijas padomes sekretariāta funkcijas veic Izglītības kvalitātes valsts dienests, kas ir arī Psihologu reģistra pārzinis.

Ja psihologs ir atbilstoši reģistrēts/sertificēts Latvijā, tas var būtiski atvieglot profesionālo atzīšanu citā valstī.