Labdien! Tā kā manu mammu tā jau nepatiesi notiesāja: viņa kā meistare un viņas priekšnieks strādāja Bauskas pienotavā – it kā piena produktu pārpalikums. Viņu vietas ieņēma viens virsnieku pāris no Krievijas. Viņiem vajadzēja pielietot šādu metodi, lai tiktu pie šīs darba vietas. 1945.g. mani un mammu aizveda uz Krasnodarjas cietumu, kur arī es pavadīju šos četrus gadus. Kad mūžībā aizgāja mūsu "slavenais vadonis" 1953.g., tad mēs ar mammu atgriezāmies mājās. Vai es pavadot šos četrus mokpilnos gadus izsūtījumā skaitos kā represētā vai nē? Jo uz mana vārda jau nav tiesas sprieduma - tikai izcietu tās šausmas, badu un visu pārējo, kas uz visu manu dzīvi ir iespaidojusi un iedragājusi manu veselību.
Kā norāda Pilsonības un migrāciju lietu pārvaldes Sabiedrisko attiecību vadītāja Lāsma Lapinska: „Lai personu atzītu par politiski represēto, tai jāvēršas jebkurā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajā nodaļā ar iesniegumu, kurā izteikts lūgums personu atzīt par politiski represēto, un dokumentu, kas apliecina, ka pret personu tika vērstas politiskās represijas. Konkrētajā gadījumā tā var būt reabilitācijas apliecība vai Iekšlietu ministrijas izsniegts dokuments par personas administratīvu izsūtīšanu no Latvijas teritorijas.”
Tas nozīmē – arī tad, ja uz Jūsu vārda nav tiesas sprieduma, vēršoties kādā no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajām nodaļām, ņemiet līdzi tās personas tiesas spriedumu, kas ir Jūsu rīcībā.
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālās nodaļas skat. šeit.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!