TĒMA: Mājoklis

Apgaismojums īrētā dzīvoklī

J
jautā:
17. maijā, 2018
Valentīna

Lūdzu palīdzēt risināt jautājumu: saņemu no pašvaldības palīdzību – kā maznodrošinātai personai, kurai noteikta invaliditāte, man bija izīrēta dzīvojamā telpa – dzīvoklis (atbilstoši pašvaldības izziņai tas atzīts par derīgu dzīvošanai atbilstoši likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 28.2 p. 5.d. – dzīvošanai derīga dzīvojamā telpa ir apgaismojama, apkurināma telpa, kas piemērota cilvēka ilglaicīgam patvērumam un sadzīves priekšmetu izvietošanai un atbilst Ministru kabineta noteikumos paredzētajām būvniecības un higiēnas prasībām). Bet reālā situācija ir pavisam citāda: gaismas dzīvoklī nav. Nepieciešams pieslēgties, un par to man jāmaksā 30 eiro. Tātad izriet, ka dzīvoklis nav apgaismots. Sakiet, lūdzu, vai pašvaldībai bija tiesības man piedāvāt šo dzīvokli, ja gaismas tur nav? Kam jāmaksā par pieslēgumu? Dzīvokļa īpašnieks ir pašvaldība.

A
atbild:
22. maijā, 2018
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Artūrs Lielgalvis, zvērināts advokāts

No jautājuma nav skaidrs, par ko tieši tiek prasīti 30 eiro. Ja tas ir “Latvenergo” pakalpojums par elektrības pieslēgšanu un līguma noslēgšanu, tad šo summu būs nepieciešams pašam īrniekam apmaksāt. Ar apgaismojumu te vairāk tiek saprasts, ka telpā ir elektroinstalācija (darba kārtībā) un īrniekam tikai nepieciešams noslēgt līgumu ar attiecīgo pakalpojumu piegādātāju.