Lasīšanai: 1 minūte

Koplīguma būtība – uzlabot darbinieku nodarbinātības noteikumus

J
jautā:
15. maijā, 2018
Sigita

Labdien! Ja iestādē darba koplīgums paredz pirmssvētku dienu saīsinātu par 2 stundām, no kuras stundas sākas virsstundu darbs? Piemēram, 2018. gada maijā valsts norma ir 167 stundas, iestādē 166 stundas, tad virsstundas nosaka, sākot ar 167. stundu, vai tomēr virsstundu aprēķinā ņem vērā valstī noteikto normu?

A
atbild:
18. maijā, 2018
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Darba tiesību nodaļas vadošā juriskonsulte

Darba devējam ir iespēja uzlabot darbinieka nodarbinātības noteikumus salīdzinājumā ar normatīvo aktu prasībām, piemēram, koplīgumā nosakot, ka darba dienas ilgums pirms svētku dienām saīsināms par divām stundām. Tādā gadījumā darbs, kas 2018. gada maijā tiks veikts virs 166 stundām, uzskatāms par virsstundu darbu.