Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Līdz 19 gadu vecumam paliek apgādājamā statuss, ja bērns vasarā strādā

J
jautā:
11. maijā, 2018
Natalija

Dēlam ir 18 gadi, bet mācās koledžā, grib aizbraukt uz Lielbritāniju uz 2 mēnešiem pastrādāt pa vasaru. Vai vajag tēvam viņu noņemt no algas nodokļu grāmatiņas no apgādājamo statusa?

A
atbild:
22. maijā, 2018
Valsts ieņēmumu dienests
Evita Teice-Mamaja, Sabiedrisko attiecību daļas galvenā speciāliste

Vienam no vecākiem ir piemērojams nodokļa atvieglojums par bērnu, kurš vasaras brīvlaikā no 1.jūnija līdz 31.augustam saņem ar algas nodokli vai sezonas laukstrādnieku nodokli apliekamus ienākumus, ir vecumā līdz 19 gadu vecumam un mācās vispārējās, profesionālās, augstākās vai speciālās izglītības iestādē. Tādējādi tēvam 18 gadus vecais dēls, kurš turpina mācības koledžā, nav jānoņem algas nodokļa grāmatiņā no apgādājamo personu statusa, ja dēls vasaras brīvlaikā strādās Lielbritānijā un saņems algota darba ienākumus.