Lasīšanai: 1 minūte

Pašnodarbinātā 5% iemaksas neietekmē tiesības uz bezdarbnieka pabalstu

J
jautā:
10. maijā, 2018
Beāte

Labdien! Šobrīd saņemu bezdarbnieka pabalstu, bet vēlos reģistrēties kā saimnieciskās darbības veicēja (pašnodarbināta persona). Devos uz NVA filiāli, lai pārtrauktu bezdarbnieka statusu un pabalsta saņemšanu, bet tur man apgalvoja, ka varu reģistrēties kā pašnodarbināta persona, saņemt ienākumus līdz 430 EUR (minimālā alga) mēnesī, saglabājot arī bezdarbnieka statusu un saņemot bezdarbnieka pabalstu.
Vai šī informācija atbilst patiesībai, ņemot vērā, ka no 2018. gada 1. janvāra pašnodarbinātajiem ir jāveic VSAOI 5% iemaksa pensiju apdrošināšanai no faktiskajiem ienākumiem?

A
atbild:
11. maijā, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja pašnodarbinātā ienākums mēnesī nesasniedz 430 eiro, no ienākuma jāveic tikai 5% obligātās iemaksas pensijas apdrošināšanai. Tā kā šis maksājums ir tikai pensijas apdrošināšanai, tas neietekmē tiesības uz bezdarbnieka statusu un bezdarbnieka pabalstu.

Bezdarbnieka pienākumi ir noteikti Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumā.