AMATU KONKURSI
LASĪT VĒLĀK ( 3 )
E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 14240
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Reģistri

Laulāto kopīga manta

J
jautā:
12. aprīlī, 2018
Zelma

Labdien! Jautājums par dzīvokļa domājamām daļām. Ja laulības laikā iegādātu dzīvokli abi laulātie sadala domājamās daļās, t.i., līdz šim zemesgrāmatā bija viena laulātā vārds, pēc izmaiņām būtu abi, vai vienošanās jeb līgumā (dāvinājuma līgumā) obligāti jānosaka arī, kuras telpas dzīvoklī kurš lietos? Vai arī, veicot reģistrāciju zemesgrāmatā, šādas detaļas atrunāt nav nepieciešams? Laulības līguma nav bijis.

A
atbild:
13. aprīlī, 2018
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jānis Muižnieks, zvērināts advokāts

Saskaņā ar Civillikuma 89. panta otro daļu viss, ko laulības laikā laulātie iegūst kopīgi vai viens no viņiem, bet ar abu laulāto līdzekļiem vai ar otra laulātā darbības palīdzību, ir abu laulāto kopīga manta. Šaubu gadījumā jāpieņem, ka šī manta pieder abiem līdzīgās daļās.

Tātad, ja nekustamā manta (dzīvoklis) ir iegādāta kopīgi laulības laikā, tā ir abu laulāto manta, kas jau pieder viņiem līdzīgās daļās, ja zemesgrāmatā nav atzīmes, ka šī manta ir viena laulātā manta.

Vienlaikus – arī tad, ja iegādātā manta (nekustamais īpašums) ir laulāto kopmanta, likums neliedz laulātajiem tiesības vienošanās ceļā veikt mantas dalīšanu, nostiprinot to zemesgrāmatā.

Savukārt lietošanas kārtības noteikšana ir pašu pušu izvēles tiesības.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU