Lasīšanai: 1 minūte

Būves atbilstība pirmās grupas ēkas kritērijiem

J
jautā:
06. aprīlī, 2018
Daiga

Valsts normatīvajos aktos noteikts, ka 1. grupas ēkas ir arī rūpnieciski izgatavotas ēkas līdz 60 m². Sekojoši – ja šādu moduli (rūpnieciski izgatavotu ēku līdz 60 m²) pievieno pie jau esošas mājas (kā esošās mājas paplašinājumu), tad tā arī ir 1. grupas ēka? (Runa ir par Pierīgas teritoriju.)

A
atbild:
17. maijā, 2018
Ekonomikas ministrija
Evita Urpena, Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Ja rūpnieciski izgatavotu vienstāva ēku (ar apbūves laukumu līdz 60 m²) novieto, lai to savienotu ar esošu ēku, tad atbilstoši Būvniecības likumā dotajai definīcijai to uzskata par esošās ēkas pārbūvi (būvdarbi, kuru rezultātā ir mainīts būves vai tās daļas apjoms vai pastiprināti nesošie elementi vai konstrukcijas, mainot vai nemainot lietošanas veidu), līdz ar to tā neatbilst pirmās grupas ēkas kritērijiem.