Vai valsts apmaksā laparoskopisko miomektomiju

J
jautā:
14. martā, 2018
Rita

Vai valsts apmaksā laparoskopisko miomektomiju?

A
atbild:
22. martā, 2018
Nacionālais veselības dienests
Agnese Jasenoviča, Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietniece

No valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksāta laparoskopiskā histerektomija ar vai bez piedēkļu izņemšanas, kā arī konservatīvā miomektomija. Līdz ar to, ja ārstējošais ginekologs lemj, ka pacientei atbilstoši diagnozei vai pie pastāvošām aizdomām par ginekoloģisku saslimšanu ir nepieciešams veikt kādu no minētajām operācijām (kā arī lemj par operācijas apjomu – piemēram, nepieciešams izņemt tikai mezglu vai visu dzemdi), tad paciente to var veikt par valsts budžeta līdzekļiem.

Šādas operācijas tiek veiktas slimnīcu stacionāros. Jāņem vērā, ka ārstniecības iestādei, kas sniedz šo pakalpojumu, ir jābūt noslēgtam līgumam ar Nacionālo veselības dienestu par veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanu no valsts budžeta līdzekļiem.

Informāciju par valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas kārtību iedzīvotāji var noskaidrot, konsultējoties ar Nacionālā veselības dienesta Klientu apkalpošanas centra speciālistiem. Tālrunis – 80001234 (darba dienās plkst. 8.30 līdz 17.00), e-pasta adrese – info@vmnvd.gov.lv.