Labdien! Vēlējos noskaidrot savas kā privātpersonas tiesības, apmeklējot publiskus pasākumus, piemēram, novadā brīvdabas festivālu vai koncertu vietējā kultūras namā. Kādas tiesības organizatoriem liegt ieeju situācijā, ja esmu iegādājies biļeti vai arī grasos to iegādāties pie kases, bet uzreiz saņemu piezīmi, ka varu biļeti nepirkt, jo mani tāpat pasākumā neielaidīs? Pieņemu, ka varbūt šāda attieksme balstās kāda sena notikuma atstāstā. Vai vispār drīkst liegt ieeju, atsaucoties uz kādu iepriekš notikušu situāciju vai pieņēmumu, ka tāda ir bijusi? Vai viņi drīkst aizbildināties ar: „Tu šeit esi nevēlams, atsaucoties uz iekšējiem noteikumiem,” bet nekonkretizējot, kas tieši pārkāpts? Mani interesē, ko nosaka likums.
Saskaņā ar Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumu publisks pasākums ir fiziskās vai juridiskās personas plānots un organizēts sabiedrībai pieejams svētku, piemiņas, izklaides, sporta vai atpūtas pasākums publiskā vietā neatkarīgi no īpašuma piederības.
Saskaņā ar minētā likuma 14. pantu publiska pasākuma apmeklētājam un dalībniekam ir pienākumi:
Tādējādi, ja Jūs neielaiž publiskā pasākumā, Jums ir tiesības lūgt pasākuma nolikumu vai organizatora izstrādātos noteikumus, kuros ir paredzēti izņēmumi pasākuma apmeklēšanai.
Pretējā gadījumā, ja Jūs ievērojat Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā noteiktos vispārīgos ar publiska pasākuma norisi saistītos ierobežojumus, Jums nevar tikt liegta ieeja publiskā pasākumā.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!