Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Kam jāsedz mājokļa apsaimniekošanas izdevumi

J
jautā:
01. februārī, 2018
Inga

Labdien! Mums ir dzīvoklis mājā ar dibinātu MA biedrību. Mēs jau 3 gadus nedzīvojam dzīvoklī, neviens nedzīvo dzīvoklī. Bet es katru mēnesi maksāju naudu biedrībai, arī par elektrību koplietošanas telpās. Sapulcēs piedalīties arī nevaru, tāpēc ka katru reizi vajag pilnvarot cilvēku (neviens to negrib). Es tikai maksāju katru mēnesi naudu, arī uzkrājumiem remontiem. Vai es varu nemaksāt biedrībai naudu?

A
atbild:
05. februārī, 2018
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Artūrs Lielgalvis, zvērināts advokāts

Dzīvokļa īpašuma likums uzliek par pienākumu katram dzīvokļa īpašniekam piedalīties mājas uzturēšanā un veikt nepieciešamos maksājumus par mājas uzturēšanu. Netiek nodalīts, vai dzīvoklis ir apdzīvots vai nav. Šajā gadījumā būs jāveic maksājumi par obligāti veicamajām pārvaldīšanas darbībām.