TĒMA: Tieslietas

Iestāde var labot pārrakstīšanās kļūdas dokumentā

J
jautā:
22. decembrī, 2017
Andra

Sveiki! Jautājums par pārrakstīšanās kļūdu. Vai, pēc protokola sastādīšanas konstatējot pārrakstīšanās kļūdu – nepareizi norādītu adresi, iestādei ir mani rakstiski jāinformē par kļūdas labošanu? Iestāde sastādīja atsevišķu lēmumu, kurā laboja kļūdu, pamatojoties uz APL 72. p., bet man lēmuma kopiju neatsūtīja. Lēmums tika pieņemts uzreiz protokolā, tāpēc man uz atsevišķu lietas izskatīšanu nebija jāiet.

A
atbild:
03. janvārī, 2018
Līga Pauliņa
LV portāls

No jautājuma formulējuma nav skaidrs, vai runa ir par administratīvo aktu vai administratīvā pārkāpuma protokolu.

Saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 72. pantu iestāde jebkurā laikā administratīvā akta tekstā var izlabot acīmredzamas pārrakstīšanās vai matemātiskā aprēķina kļūdas, kā arī citas kļūdas un trūkumus, ja tas nemaina lēmuma būtību.

Arī Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 278.1 pants noteic, ka institūcija (amatpersona), kura pieņēmusi lēmumu administratīvā pārkāpuma lietā, pēc savas iniciatīvas vai pēc administratīvā pārkāpuma lietas dalībnieka lūguma var izlabot lēmumā pārrakstīšanās vai matemātiskā aprēķina kļūdas, ja tas nemaina lēmuma būtību.

Saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 71. panta trešo daļu administratīvo aktu paziņo atkārtoti, ja iestāde tajā izlabojusi pārrakstīšanās vai matemātiskā aprēķina kļūdas, mainot:

  • piemēroto tiesību normu uzskaitījumu (norādot arī normatīvā akta pantu, tā daļu, punktu vai apakšpunktu);
  • adresātam uzlikto tiesisko pienākumu (noteikta rīcība vai noteiktas rīcības aizliegums) vai tam piešķirtās, apstiprinātās vai noraidītās tiesības;
  • norādi, kur un kādā termiņā šo administratīvo aktu var apstrīdēt vai pārsūdzēt.

Jūsu gadījumā iestādei nebija noteikts pienākums paziņot labojumus protokolā.