Lasīšanai: 1 minūte

Virsstundu darbs – pēc abpusējas rakstveida vienošanās

J
jautā:
05. decembrī, 2017
Ieva

Labdien! Sakiet, vai, saskaņojot ar vadītāju, ir iespējams strādāt virsstundu darbu, ja man ir maiņu darbs?

A
atbild:
02. janvārī, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Virsstundu darbs nozīmē jebkuru darbu, ko darbinieks veic papildus vai virs normālā darba laika. Darba devējs nevar uzlikt pienākumu darbiniekam strādāt virsstundas bez viņa piekrišanas. Tātad virsstundu darbs ir veicams tikai pēc abpusēja saskaņojuma, turklāt darot to rakstveidā.

Virsstundu darbs ir citādi atalgots – Darba likums paredz, ka par virsstundu darbu tiek aprēķināta piemaksa ne mazāk kā 100% apmērā no nolīgtās stundas vai dienas algas likmes, bet, ja nolīgta akorda alga, – ne mazāk kā 100% apmērā no akorddarba izcenojuma par paveiktā darba daudzumu.

Virsstundu darbs tiek ierobežots laikā – četros mēnešos vidēji astoņas stundas septiņu dienu periodā.