Vai var kļūt par ugunsdzēsēju, ja iepriekš esi sodīts?

J
jautā:
17. augustā, 2017
emils

Vai var mācīties un pēc tam strādāt par ugunsdzēsēju, ja esi iepriekš sodīts?

A
atbild:
20. augustā, 2017
Linda Balode
LV portāls

Saskaņā ar likumu “Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likums” Iekšlietu ministrijas (IeM) sistēmā ietilpst tādas IeM padotībā esošas iestādes kā Drošības policija, Iekšējās drošības birojs, Valsts policija, Valsts robežsardze, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), kā arī šo iestāžu padotībā esošās koledžas.

Minētā likuma 4. pants nosaka obligātās prasības dienestam, proti, dienēt var persona:

  • kura ir Latvijas pilsonis;
  • kuras fiziskā sagatavotība atbilst Ministru kabineta (MK) noteiktajām prasībām;
  • kuras veselības stāvoklis un psiholoģiskās īpašības atbilst MK noteiktajām prasībām;
  • kura nav sodīta par tīšu noziedzīgu nodarījumu neatkarīgi no sodāmības dzēšanas vai noņemšanas;
  • kura nav notiesāta par tīšu noziedzīgu nodarījumu, atbrīvojot no soda;
  • kura nav saukta pie kriminālatbildības par tīša noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, izņemot gadījumu, kad amatpersona ir saukta pie kriminālatbildības, bet kriminālprocess pret to izbeigts uz reabilitējoša pamata;
  • pār kuru nav nodibināta aizgādnība.

Konkrēti Jūsu gadījumā ir nepieciešams precizēt, jo nav zināms, par ko iepriekš esat sodīts. Taču jānorāda, ka personu nepieņems attiecīgajā izglītības iestādē un pēc tam neļaus strādāt par ugunsdzēsēju, ja tā pirms tam ir bijusi sodīta par tīšu noziedzīgu nodarījumu, neatkarīgi no sodāmības dzēšanas vai noņemšanas, vai ir tiesāta par tīšu noziedzīgu nodarījumu, neatkarīgi no tā, ka ir bijusi atbrīvota no soda.