Pabalsta aprēķinam iemaksu algas summē

J
jautā:
01. augustā, 2017
Sintija

Labdien! Par maternitātes pabalstu. Ja 12 mēnešu periodā esmu strādājusi divos darbos – pilna laika darbā (11 mēnešus) un nepilna laika darbā (3 mēnešus), vai man par šiem diviem darbiem aprēķinās pabalsta vidējo summu?

A
atbild:
04. augustā, 2017
Lidija Dārziņa
LV portāls

Maternitātes pabalstu piešķir 80% apmērā no pabalsta pieprasītājas vidējās apdrošināšanas iemaksu algas.

Darba ņēmējam vidējo apdrošināšanas iemaksu algu aprēķina par 12 kalendāro mēnešu periodu, kas beidzas divus mēnešus pirms tā mēneša, kurā sākas darbnespējas lapa sakarā ar grūtniecību.

Šajā 12 mēnešu periodā ņem vērā iemaksu algu, kāda ir bijusi pie visiem darba devējiem.

Likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” definēts, ka apdrošināšanas iemaksu alga ir ienākumi, no kuriem saskaņā ar likumu “Par valsts sociālo apdrošināšanu” izdarītas valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas.

Tiesības uz maternitātes pabalstu ir sociāli apdrošinātai personai – darba ņēmējai vai pašnodarbinātajai – apdrošināšanas gadījuma iestāšanās dienā, tātad dienā, kad sākas darbnespējas lapa B sakarā ar grūtniecību.