Lasīšanai: 1 minūte

Darba uzteikums slimošanas laikā

J
jautā:
14. jūnijā, 2012
Mudīte Grāvere

Vai varu lauzt darba līgumu pārbaudes laikā, ja man ir slimības lapa?

A
atbild:
18. jūnijā, 2012
Valsts darba inspekcija
Edgars Timpa, Darba tiesību nodaļas juriskonsults

Saskaņā ar Darba likuma 109.panta trešās daļas nosacījumiem darba devējam nav tiesību uzteikt darba līgumu darbinieka darbnespējas laikā, un jo vairāk – atbilstoši Darba likuma 46.panta otrās daļas prasībām pārbaudes termiņā neieskaita pārejošas darbnespējas laiku un citu laiku, kad darbinieks nav veicis darbu attaisnojošu iemeslu dēļ.

Papildu informācijai LV portāla skaidrojums: