Kā aprēķina domājamās daļas vērtību

J
jautā:
13. martā, 2017
Ieva

Labdien! Interesē tāds jautājums: īpašnieks vēlas pārdot savas domājamās daļas. Valsts zemes dienestā teica, ka daļu vērtību es varu aprēķināt pati. Pēc kādiem kritērijiem vislabāk rēķināt domājamās daļas vērtību?

A
atbild:
15. martā, 2017

Ja īpašnieks vēlas uzzināt viņam piekrītošās kopīpašuma domājamās daļas vērtību no īpašuma kadastrālās vērtības, tad to aprēķina sekojoši – kopīpašuma domājamo daļu reizina ar kadastrālo vērtību.

Piemēram,  īpašuma kadastrālā vērtība ir 20 000 eiro,  kopīpašuma domājamā daļa ir ¾, aprēķins būs šāds – ¾ x 20000 = 15000 eiro.

Ja vēlas uzzināt kopīpašuma domājamās daļas tirgus vērtību, tad tirgus vērtību tikai kopīpašuma domājamai daļai nosaka individuālie nekustamā īpašuma tirgus vērtētāji.