TĒMA: Finanses

Zemes iznomāšana par atlīdzību ir saimnieciskā darbība

J
jautā:
11. martā, 2017
Andra

Vai piespiedu zemes noma zem daudzdzīvokļu mājām uzskatāma par saimniecisko darbību?

A
atbild:
15. martā, 2017
Lidija Dārziņa
LV portāls

Saskaņā ar likuma „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 11. panta 1. 1daļu par fiziskās personas saimniecisko darbību ir uzskatāma jebkura darbība, kas vērsta uz preču ražošanu, darbu izpildi, tirdzniecību un pakalpojumu sniegšanu par atlīdzību. Saimnieciskā darbība ietver arī ar uzņēmuma līguma izpildi saistīto darbību, profesionālo darbību, nekustamā īpašuma apsaimniekošanu, komercaģenta, māklera un individuālā komersanta darbību, kā arī fiziskās personas īpašumā esoša individuālā uzņēmuma (arī zemnieka un zvejnieka saimniecības) darbību.

Tātad saimnieciskā darbība ir pakalpojumu sniegšana par atlīdzību un ietver arī nekustamā īpašuma apsaimniekošanu.

Saskaņā ar likuma „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 28. panta 6. punktā noteikto fiziskās personas pienākums pirms saimnieciskās darbības sākšanas ir reģistrēties Valsts ieņēmumu dienestā (VID) kā saimnieciskās darbības veicējam, norādot saimnieciskās darbības jomu, kurā tiks veikta saimnieciskā darbība.

Informācija saimnieciskās darbības veicējiem atrodama VID mājaslapā.