Par bērnudārza līdzfinansējumu pēc piecu gadu vecuma

J
jautā:
11. martā, 2017
Māris

Labdien! Līdz cik gadu vecumam ir pašvaldības līdzfinansējums, ja izvēlamies turpināt apmeklēt privāto bērnudārzu pēc piecu gadu sasniegšanas?

A
atbild:
22. martā, 2017
Edīte Brikmane
LV portāls

Izglītības likuma 17. panta 2.daļa paredz pašvaldības pienākumu segt privātas pirmsskolas izglītības iestādes izmaksas gadījumā, ja bērnam, kurš sasniedzis pusotra gada vecumu un kura dzīvesvieta deklarēta pašvaldības administratīvajā teritorijā, netiek nodrošināta vieta pašvaldības bērnudārzā. Izmaksas jākompensē tādā apmērā, kas atbilst vienam audzēknim nepieciešamajām izmaksām attiecīgās pašvaldības uzturētā bērnudārzā.

Šajā gadījumā svarīga ir Izglītības likuma 2.3 daļa, kurā teikts: “Pašvaldība, sedzot pirmsskolas izglītības programmas izmaksas šā panta 2.daļā noteiktajos gadījumos, turpina segt šīs izmaksas privātajai izglītības iestādei, ja izglītojamam rakstveidā piedāvāta vieta pašvaldības izglītības iestādē, kurā viņš ir reģistrēts uzņemšanai, bet šā izglītojamā likumīgais pārstāvis no piedāvātās vietas ir atteicies un izglītojamais turpina apgūt pirmsskolas izglītības programmu privātajā izglītības iestādē.”

Tātad, ja izvēlaties turpināt apmeklēt privāto pirmsskolas izglītības iestādi arī pēc piecu gadu vecuma sasniegšanas, pašvaldībai jāturpina sniegt atbalsts līdz pamatizglītības sākšanai, proti, līdz bērns sāk mācības 1. klasē neatkarīgi no vecuma.