E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 11468
Lasīšanai: 3 minūtes
5
5

Prasības par uzturlīdzekļu piedziņu iesniegšana

Publicēts pirms 7 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
21. februārī, 2017
Paula

Sveiki! Jūs varat man palīdzēt uzrakstīt iesniegumu par alimentiem Dubultu bāriņtiesai? Iedot mājaslapu? Es to daru pirmoreiz. Ar cieņu!

A
atbild:
22. februārī, 2017
Edīte Brikmane
LV portāls

Bāriņtiesas kompetencē nav risināt uzturlīdzekļu piedziņas jautājumus, līdz ar to saprotams, ka vēlaties sniegt prasību tiesā par uzturlīdzekļu piedziņu. Jūs varat vērsties tiesā, kurai konkrētā lieta ir piekritīga.

Atbilstoši Civilprocesa likumā noteiktajam prasība pret fizisko personu ceļama tiesā pēc tās deklarētās dzīvesvietas. Prasība pret atbildētāju, kuram nav deklarētās dzīvesvietas, ceļama pēc viņa dzīvesvietas, bet prasība pret atbildētāju, kura dzīvesvieta nav zināma vai kuram nav pastāvīgas dzīvesvietas Latvijā, ceļama pēc viņa nekustamā īpašuma atrašanās vietas vai pēc viņa pēdējās zināmās dzīvesvietas (Civilprocesa likuma 26. –27. pants). Konkrētajai adresei piekritīgās tiesas kontaktinformācija atrodama Latvijas tiesu portāla www.tiesas.lv sadaļā “Tiesu darbības teritorijas”.

Uzturlīdzekļu piedziņas gadījumā prasītājs var izvēlēties sniegt prasību tiesā arī pēc savas deklarētās dzīvesvietas (Civilprocesa likuma 28. panta otrā daļa). Ja dzīvojat Jūrmalā, uzturlīdzekļu prasība ir piekritīga Rīgas rajona tiesas Jūrmalas tiesu namam. Adrese: Zigfrīda Meierovica prospekts 1A, Dubulti, Jūrmala, LV-2015.

Tiesā Jums jāiesniedz maza apmēra prasība par uzturlīdzekļu piedziņu. Prasības veidlapa jau ir noteikta un pieejama Latvijas tiesu e-pakalpojumu portālā manas.tiesas.lv/eTiesas sadaļā “E-veidlapas”. Izvēlieties veidlapu – Prasības pieteikums maza apmēra prasībā par uzturlīdzekļu piedziņu. Veidlapa ir paraugs, kas regulē, kā prasītājam formulējami savi prasījumi. Tas pieejams arīdzan Ministru kabineta noteikumu Nr. 783 „Noteikumi par maza apmēra prasībā izmantojamām veidlapām” 2. pielikumā „Prasības pieteikums maza apmēra prasībā par uzturlīdzekļu piedziņu”.

Papildus informējam, ka no 2017. gada 1. aprīļa valsts garantētos uzturlīdzekļus varēs saņemt Ministru kabineta noteiktajā minimālajā apmērā administratīvā procesa ietvaros (bez tiesas sprieduma), tam no vecākiem vai aizbildnim, kura aprūpē atrodas bērns, uzreiz vēršoties Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijā ar iesniegumu.

Labs saturs
5
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 138 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas