Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Finanses

Pensijas atbrīvojums no nodokļa saskaņā ar Latvijas un Krievijas līgumu

J
jautā:
14. februārī, 2017
Jeļena

Vai Krievijas pensija, kas piešķirta pirms līguma noslēgšanas par pensijām starp Latviju un Krieviju, tiek aplikta ar iedzīvotāju ienākuma nodokli Latvijā, un, ja jā, tad kādu neapliekamo minimumu tai piemēro?

A
atbild:
07. martā, 2017

Pensijas neatkarīgi no to izmaksu avota ir ar nodokli apliekams ienākums. Personām, kurām ir piešķirta pensija saskaņā ar ārvalstu normatīvajiem aktiem, tāpat kā personām, kurām pensija tiek piešķirta saskaņā ar likumu “Par valsts pensijām”, tiek piemērots pensionāra neapliekamais minimums.

Latvijas Republikas valdības un Krievijas Federācijas valdības līgums par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma un kapitāla nodokļiem, kas paredz Krievijas pensijas, kas tiek saņemtas par iepriekš veiktu algoto darbu, atbrīvot no aplikšanas ar nodokli Latvijā, tiek piemērots ar 2013. gada 1. janvāri arī tām pensijām, kas ir piešķirtas līdz 2013. gada 1. janvārim.