TĒMA: Ārlietas

Bērnam var būt vairākas pilsonības

J
jautā:
09. februārī, 2017
Maija

Trīs pilsonības. Vai Jūs varētu, lūdzu, pateikt, vai Latvija atļauj trīs pilsonības tās pilsoņiem? Runa ir par Anglijas, Dienvidāfrikas un Latvijas pilsonību vienam bērnam. Māte ir latviete, tēvs ir no Dienvidāfrikas, dzimis Anglijā. Attiecīgās divas pases jau ir iegūtas (Dienvidāfrikas un Anglijas).

A
atbild:
13. februārī, 2017
Elīna Gulbe
LV portāls

Pilsonības likums nosaka, ka dubultā pilsonība ir personas piederība pie vairāku valstu pilsonības (pavalstniecības), un šo valstu skaits netiek ierobežots. Savukārt šī paša likuma 2. panta pirmā daļa paredz, ka Latvijas pilsonis ir persona, kuras dzimšanas brīdī abi tās vecāki ir Latvijas pilsoņi vai viens no viņiem ir Latvijas pilsonis. Tomēr konkrētajā gadījumā jāņem vērā, ka Latvijai ar Dienvidāfrikas Republiku (DĀR) nav noslēgts līgums par dubultās pilsonības atzīšanu, un attiecīgajā situācijā likuma 23. panta trešā daļa paredz, ka Latvijas pilsonim, kuram līdz pilngadības sasniegšanai ir izveidojusies dubultā pilsonība, pēc pilngadības sasniegšanas līdz 25 gadu vecumam būs jāizdara izvēle saglabāt Latvijas vai šajā gadījumā DĀR pilsonību.