Lasīšanai: 1 minūte

Par darbu svētku dienā – 100% piemaksa

J
jautā:
22. novembrī, 2016
Sņežana

Labdien, vai strādājošajiem privātajā sektorā pienākas dubultā apmaksāta darba diena svētku laikā? Strādāju maiņās. Paldies.

A
atbild:
24. novembrī, 2016
Zaida Kalniņa
LV portāls

No jautājumā norādītās informācijas nav saprotams, kāds precīzi ir nolīgtais darba laiks. Tas ir minēts darba līgumā. Taču Darba likuma normas ir attiecināms kā uz valsts, tā uz privātajā sektorā nodarbinātajiem.

Darba likuma 68. pants regulē piemaksu kārtību par virsstundu darbu vai darbu svētku dienā. Tajā ir teikts: darbinieks, kas veic virsstundu darbu vai darbu svētku dienā, saņem piemaksu ne mazāk kā 100 procentu apmērā no viņam noteiktās stundas vai dienas algas likmes.