Lasīšanai: 1 minūte

Par teritorijas izmantošanas veidu jāinteresējas pašvaldībā

J
jautā:
10. novembrī, 2016
Inga

Labdien! Kas ir publiskai lietošanai nodota teritorija un kur var noskaidrot, vai teritorija ir nodota publiskai lietošanai? Šis jautājums interesē no ceļu satiksmes viedokļa, konkrēti, vai stāvvietu daudzdzīvokļu pagalmā, kas apzīmēta ar 537. ceļa zīmi "Stāvvieta" un 849. papildzīmi "Tikai ar ... atļaujām" var uzskatīt par publisku vai tomēr nē, jo stāvvietā var novietot automašīnu ierobežots autovadītāju loks, proti, tikai tie, kam ir attiecīgā atļauja. Paldies.

A
atbild:
15. novembrī, 2016
Elīna Gulbe
LV portāls

Ministru kabineta noteikumu Nr. 240 “Vispārīgie teritorijas plānošanas, izmantošanas un apbūves noteikumi” 2.21 punkts nosaka, ka publiskā ārtelpa ir sabiedrībai pieejama teritorija un telpa, ko veido ielas, bulvāri, laukumi, parki, dārzi, skvēri, pagalmi, krastmalas, pasāžas, promenādes un citas vietas, kas nodotas publiskai lietošanai neatkarīgi no to īpašuma piederības. Tomēr precīzāku informāciju par teritorijas izmantošanas veidu var saņemt, vēršoties attiecīgajā pašvaldībā.