TĒMA: Drošība

Tikšanās ar aizturēto administratīvā aresta laikā

J
jautā:
01. novembrī, 2016
Aigars

Vai iespējama tēva/mātes tikšanās ar dēlu/meitu (vai otrādi), kurš/kura izcieš 5/10/15 dienu administratīvo arestu, ko tiesa, protams, pilngadīgai personai piespriedusi par ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu? Policijas darbinieki saka, ka nevar satikties tāda administratīvā aresta laikā. Vai tiešām ir tāds likums, kas aizliedz, un kādi tieši likuma panti aizliedz augstākminēto tikšanos?

A
atbild:
03. novembrī, 2016
Una Medne
juriste

Uz personām, kas atrodas administratīvajā arestā, attiecas Aizturēto personu turēšanas kārtības likums, kur 4. pantā noteikts, ka īslaicīgās aizturēšanas vietu drīkst apmeklēt:

1) Kriminālprocesa likumā paredzētās personas procesuālo darbību veikšanai (piemēram, apcietinātās personas advokāts);

2) valsts un starptautisko cilvēktiesību aizsardzības institūciju pārstāvji;

3) neatliekamās medicīniskās palīdzības un avārijas dienestu darbinieki;

4) diplomātiskās vai konsulārās pārstāvniecības pārstāvji (šis attiecas uz ārvalstniekiem).

Ņemot vērā iepriekš norādīto, tad policijas darbinieki ir rīkojušies atbilstoši tiesiskajam regulējumam, atsakot tikšanos ar aizturēto personu.