Jāvēršas pie skolas dibinātāja

J
jautā:
24. oktobrī, 2016
Elvīra

Labdien! Jautājums, kas pārbauda skolas administrācijas stundu likmi profesionālajā izglītībā? Runa iet par tarifikatoru, ko iesniedz IZMA ministrijā, konkrēti Krēsliņas kundzei. Vai tas tiek pārbaudīts, tiešām ir pareizais? Skolas administrācijas ir tarificējušas tik daudz stundu un vēl nolikušas uz X, lai nepiedāvātu citiem skolotājiem. Kā arī Eiropas grupās stundas sev ir tarificējušas, jo to tarifikatoru neviens nepārbauda. Vai tas nebūtu jāpārbauda? Ja likumā noteikts, ka skolu direktoru vietniekiem ir cietā alga un viņi nedrīkst vairāk vadīt stundas kā tikai 7 nedēļā? Vai tas viss aiziet uz iekšējiem rīkojumiem, kur valsts dotācijas nauda netiek pārbaudīta? Vai tas ir likumīgi un nevienam nav teikšanas par skolas administrācijas nelikumībām? Kaut vai par valsts naudu izsaimniekošanu sevis labā? Paldies.

A
atbild:
02. novembrī, 2016
Laura Studente
LV portālam

Par skolas administrācijas darbību teikšana ir skolas dibinātājam. Tātad profesionālās izglītības iestādes gadījumā tā ir vai nu pašvaldība, vai Izglītības un zinātnes ministrija. Ja Jums ir aizdomas par nelikumībām, kas notiek skolas darbībā, Jums jāvēršas pie atbildīgā speciālista Izglītības un zinātnes ministrijā vai Izglītības kvalitātes valsts dienestā, kas uz iesnieguma pamata veiks atbilstošas pārbaudes attiecīgajā skolā – pierādot nelikumības un prasot tās novērst.