Darbnespējas lapa B par vienu periodu - vienā eksemplārā

J
jautā:
27. septembrī, 2016
Aija

Pēc nedēļas eju dekrētā, strādāju divos darbos. Vai man rakstīs divas slimības lapas, katrai darbavietai atsevišķi?

A
atbild:
03. oktobrī, 2016
Lidija Dārziņa
LV portāls

Darbnespējas lapu B par vienu un to pašu darbnespējas periodu izsniedz tikai vienā eksemplārā. Ministru kabineta noteikumi Nr. 152 “Darbnespējas lapu izsniegšanas kārtība” grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma gadījumā nosaka, ka, sākoties grūtniecības un dzemdību atvaļinājumam, sievietei izsniedz divas darbnespējas lapas B, no kurām pirmo (par grūtniecības atvaļinājumu) noslēdz tūlīt, bet otro (par dzemdību atvaļinājumu) – pēc dzemdībām.

Darbnespējas lapas B būs jāiesniedz Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA), pieprasot maternitātes pabalstu. Uz darbnespējas lapām B nav nepieciešams neviena darba devēja apstiprinājums par neierašanos darbā. Taču pirms B lapas iesniegšanas VSAA ieteicams to nokopēt, jo darba devējs var būt iekšējās kārtības noteikumos paredzējis, ka ir nepieciešama kopija.

Darba devējam jāiesniedz iesniegums grūtniecības atvaļinājuma piešķiršanai un dzemdību atvaļinājuma piešķiršanai, pamatojoties uz ārsta izsniegtajām darbnespējas lapām B.

Maternitātes pabalstu izmaksā divās daļās – pirms un pēc dzemdībām.

Pirmā daļa tiek maksāta par grūtniecības atvaļinājuma 56 vai 70 dienām. Pabalstu par 70 kalendārajām dienām maksā topošajai mātei, kura līdz 12. grūtniecības nedēļai ir stājusies medicīniskajā uzskaitē.

Otro daļu – par 56 vai 70 kalendārajām dienām - maksā pēc bērna piedzimšanas. Pabalstu par 70 dienām var saņemt, ja:

  • grūtniecības, dzemdību vai pēcdzemdību laikā mātei ir bijušas veselības problēmas;
  • piedzimuši divi vai vairāki mazuļi.