Lasīšanai: 1 minūte

Mantojuma vešana, ja mantinieks ir ar invaliditāti

J
jautā:
21. septembrī, 2016
inta romane

Manai meitai, 2. grupas invalīdei no bērnības, auklīte ar testamentu atstāja dzīvokli (1istabu), tagad viņai jāpārraksta pie notāra tas dzīvoklis un ir jāmaksā liela nauda. Pensija 129 eiro. Pienākas viņai kādas atlaides vai nē?

A
atbild:
05. oktobrī, 2016
Latvijas Notariāts
Latvijas Zvērinātu notāru padome

Noteikumi par zvērinātu notāru taksēm atvieglojumus (50% apmērā) paredz vienīgi nepilngadīgajiem, ja  viņi manto no saviem tuvākajiem augšupējiem radiniekiem. Iesakām mantiniecei pārrunāt šo situāciju ar notāru, kas ved mantojuma lietu. Iespējams, ka var vienoties par dalītu maksājumu.