Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vecāku dāvanas bērniem ar nodokli neapliek

J
jautā:
11. septembrī, 2016
Aina

Esmu pārdevusi māju un daļu no naudas apm. 100 000 euro gribētu dāvināt meitai, jo dzīvošu viņas mājoklī, lai viņa varētu veikt remontu. Vai no šīs naudas ir jāmaksā nodoklis?

A
atbild:
20. septembrī, 2016
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliek dāvanas no fiziskajām personām, ja dāvinātāju ar nodokļa maksātāju saista laulība vai radniecība līdz trešajai pakāpei Civillikuma izpratnē. Tātad no vecāku dāvinājuma bērniem nodoklis nav jāmaksā.

Meitai dāvinājums būs jādeklarē. Likums “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” nosaka, ka nodokļa maksātājam, kurš taksācijas gadā Latvijā ir guvis ar nodokli neapliekamos ienākumus, kuru kopējā summa pārsniedz 4000 eiro, Valsts ieņēmumu dienestā ir jāiesniedz gada ienākumu deklarācija.