Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālā vidusskola piedalīsies izstādē ar savu stendu, kurā apmeklētājiem būs iespēja satikt kadetus – skolas audzēkņus, kuri dalīsies ar savu pieredzi, stāstīs par mācību procesu, uzņemšanas nosacījumiem un ikdienas dzīvi skolā.
Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālā vidusskola ir Latvijā unikāla vidējās izglītības iestāde ar militāru ievirzi, kas piedāvā iespēju jauniešiem apgūt vispārējo vidējo izglītību, vienlaikus attīstot fizisko sagatavotību, disciplīnu un līderības prasmes. Skolas mērķis ir sagatavot inteliģentu, godprātīgu un atbildīgu jauno paaudzi, kas spēj pielietot iegūtās zināšanas un prasmes gan civilajās, gan militārajās jomās. Vidusskolā papildus vispārējiem mācību priekšmetiem tiek likts uzsvars uz eksakto zināšanu apdziļinātu apguvi, personības attīstību, kritisko domāšanu un atbildības sajūtu. Skola nodrošina arī militāro prasmju apguvi, kas absolventiem paver iespējas turpināt studijas Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā vai citās militārajās augstskolās, taču militārās karjeras turpināšana pēc skolas absolvēšanas nav obligāta prasība.
Rekrutēšanas un atlases centrs informēs par profesionālā dienesta prasībām, atlases pārbaudījumiem, ieguvumiem un karjeras iespējām. Apmeklētājiem būs iespēja saņemt konsultācijas un uzzināt par bruņoto spēku vienībām, kurās var pildīt profesionālo dienestu. Kopā ar Rekrutēšanas un atlases centru izstādē piedalīsies arī Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljons un Speciālo operāciju pavēlniecība. Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljons ir Rīgā izvietota vienība, kas sastāv no piecām apakšvienībām, kuru pārziņā ir godasardzes, sakaru, medicīnas, transporta un ēdināšanas jomas, kā arī valsts aizsardzības dienesta apmācību īstenošana.
Speciālo operāciju vienības karavīri iepazīstinās interesentus ar speciālo operāciju nozīmi un prasībām, kas jāizpilda, lai kļūtu par karavīru Speciālo uzdevumu vienībā. Speciālo uzdevumu vienībā iespējams apgūt dažādas specialitātes, tostarp taktiskās iekļūšanas speciālista ("Brīčers"), kaujas peldētāja, snaipera, karavīra glābēja, JTAC (tuvā gaisa atbalsta kontroliera), kinologa K-9, taktisko sakaru speciālista un taktiskā vertikālo šķēršļu pārvarēšanas (taktiskais alpīnists) speciālista prasmes, kā arī citas militārās un tehniskās iemaņas.
Izglītības izstādē piedalīsies arī Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija, kas informēs par virsnieku sagatavošanas studiju programmām, uzņemšanas noteikumiem un atlases procesu. Akadēmija ir vienīgā augstskola Latvijā, kas sagatavo profesionālus virsniekus, nodrošina valsts apmaksātas studijas un piedāvā garantētu darbu pēc absolvēšanas. Nacionālā aizsardzības akadēmija attīsta inovatīvas studiju un pētniecības metodes, stiprinot Nacionālo bruņoto spēku kaujas spējas un kadetu piederību NATO un ES virsnieku kopienai. Kā Latvijas Kara skolas tradīciju pārmantotāja, akadēmija saglabā un attīsta virsniecības vērtības, demokrātijas principus un Latvijas militārās tradīcijas.