BAC vadītāja Gunita Kovaļevska informēja par programmu “Bērna māja”, kur 2024. gadā programmā uzņemti 170 bērni un uzsākta sadarbība ar tiesu psiholoģiskās ekspertīzes ekspertiem. Nodrošinātas 35 tiesu psiholoģiskās ekspertīzes. Plānots 2026.gada 2. pusgadā atvērt Bērna māju kādā no Latvijas reģioniem.
Kopš pagājušā gada nogales darbu uzsākuši Bērna atbalsta speciālisti – šobrīd 12 visā Latvijas teritorijā. Bērnu atbalsta speciālista (BAS) darbības mērķis – ārpusģimenes aprūpē esošiem bērniem, kuri saskaras ar grūtībām atbalstu, kā arī veicināt sadarbību starp institūcijām un speciālistiem mērķtiecīgas palīdzības sniegšanai un bērnu vajadzībām atbilstošu resursu piesaistes nodrošināšanai. Uzsākts darbs ar 38 bērniem.
Labklājības ministrs Uldis Augulis uzsver: “Visi Bērnu aizsardzības centra pakalpojumi un atbalsta pasākumi ir ar augstu nozīmes pakāpi, lai uzlabotu bērna drošību un labbūtību, kā arī mazinātu vardarbību pret bērniem gan ģimenēs, gan ārpusģimenes aprūpē. Preventīvais atbalsts, Bērnu aizsardzības centra speciālistu izglītošana un mācības krīzes intervencē ir ārkārtīgi būtisks faktors, lai veicinātu bērna atbalsta speciālista pakalpojumu, kā arī citus bērna atbalsta pasākumus.”
2024.gadā Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunī saņemti vairāk kā 1000 zvani par dažāda veida vardarbību pret bērnu, kā arī vairāk kā 150 iesniegumi par vienaudžu savstarpējo vardarbību, tāpēc 2025. gadā BAC īpašu vērību veltīs vardarbības gadījumu risināšanas algoritma popularizēšanai un izglītības iestāžu darbinieku izglītošanai par algoritma izmantošanu, kā arī praktisks, preventīvs atbalsts, tajā skaitā radošas darbnīcas un tikšanas ar bērniem, pedagogiem, vecākiem.
2025. gadā plānotas 14 radošās nodarbības bērniem, lai sekmētu bērnu drošību internetā, iecietīgu attiecību veidošanu un uzturēšanu interneta vidē, kā arī 116111 popularizēšana.