Šī gada vadmotīvs ir UZDRĪKSTĒŠANĀS – drosme spert soli tur, kur ceļš vēl nav iezīmēts, ticēt savām idejām un radīt pārmaiņas. Uzdrīkstēšanās inovācijā nozīmē ne tikai jaunas tehnoloģijas, bet arī domāšanas maiņu, jaunu procesu ieviešanu, sabiedrības transformāciju un personīgo izaugsmi.
Pasākumos aicināti piedalīties uzņēmēji, publiskās pārvaldes darbinieki, akadēmiskā un pētniecības sektora pārstāvji, organizācijas, nevalstiskā sektora pārstāvji, jaunieši un jebkurš zinātkārs interesents.
Lielākā daļa pasākumu notiks klātienē – Cēsīs, Valmierā, Gulbenē, Smiltenē, Priekuļos, Madonā, Cesvainē, Valmiermuižā, Ogrē, Jaunkalsnavā un Straupē. Tāpat tiks piedāvāti arī attālināti pasākumi, kurus organizēs dalībnieki no Rīgas, Jelgavas un Valmieras.
Šogad pasākumus rīkos vairāk nekā 30 organizatori no visas Latvijas.
Starp organizatoriem ir gan pašvaldības, valsts iestādes, tostarp citi plānošanas reģioni, augstākās izglītības un pētniecības institūcijas, gan arī uzņēmumi un nevalstiskās organizācijas. Plašais dalībnieku loks apliecina, ka inovācija ir klātesoša dažādās nozarēs un ka Vidzemes inovāciju nedēļa kļuvusi par nozīmīgu sadarbības platformu.
Pasākumu Vidzemes inovāciju nedēļas 2025 ietvaros rīko plašs partneru loks, tostarp: Augstākās izglītības un pētniecības iestādes: Vidzemes Augstskola, Latvijas Universitāte, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte, Latvijas valsts mežzinātnes institūts “Silava”, Agroresursu un ekonomikas institūts, Tartu Universitātes Pērnavas koledža. Profesionālās izglītības iestādes: Jaunās būvniecības skola, Valmieras tehnikums. Valsts un reģionālās iestādes: Vidzemes plānošanas reģions, Kurzemes plānošanas reģions, Latgales plānošanas reģions, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Lauku atbalsta dienests, Labklājības ministrija, Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā. Pašvaldības un to iestādes: Valmieras Attīstības aģentūra, Valmieras novada pašvaldība, Gulbenes novada pašvaldība, Madonas novada pašvaldība, Smiltenes novada pašvaldība, Ogres novada pašvaldība. Inovāciju un tehnoloģiju atbalsta organizācijas: Latvijas Digitālais Akselerators, Eiropas Digitālās inovācijas centrs, Eiropas Biznesa atbalsta tīkls Latvijā, Vidzeme TechGirls, Baltijas Datoru akadēmija. Nevalstiskās organizācijas un uzņēmumi: Latvijas sociālās uzņēmējdarbības asociācija, Sabiedrības integrācijas fonds, Latvijas Biškopības biedrība, Cēsu rajona lauku partnerība, SIA ieber.lv, Smēdes nams Cesvainē. Kultūras, tūrisma un ilgtspējas centri: Valmieras koprades darbnīca DARE, Izglītojošais un interaktīvais centrs “Dzelzceļš un Tvaiks”, Slow Food Straupe, Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs.
Uzdrīkstēšanās un inovācija – drosme radīt nākotni
Inovācija nav tikai jaunas tehnoloģijas vai idejas, bet arī rīcība, kas maina sistēmas, procesus un domāšanas veidu – tā var būt jauna pieeja, uzlabots process vai drosmīgs lēmums, kas maina ierasto kārtību.
Savukārt uzdrīkstēšanās ir izvēle meklēt jaunas pieejas un pieņemt lēmumus, kas veicina attīstību. Tā nozīmē arī spēju teikt “nē” risinājumiem, kas kavē izaugsmi, un gatavību mācīties no pieredzes, tostarp kļūdām.
Par Vidzemes inovāciju nedēļu
Vidzemes inovāciju nedēļa balstās uz trim rīcības principiem – uzdrīkstēties, zināt un rīkoties. Inovācija sākas ar drosmi mainīties, spēju ieraudzīt iespējas un apzināties savus resursus. Zināšanas sniedz virzienu, bet reālas pārmaiņas iespējamas tikai tad, kad idejas tiek īstenotas. Tāpēc nedēļas fokuss ir uz praktisku pieredzi, dialogu un iedvesmu, kas mudina spert soli uz priekšu un izmantot inovāciju iespējas savā nozarē, organizācijā un ikdienas darbā.