Sēdē savu atbalstu pieteica jauni kultūras jomas pasākumi, kas pašvaldībā top sadarbībā ar privātajiem producentiem un kuru virsmēŗķis ir tuvināt Rīgu Ziemeļeiropas kultūras metropoles statusam, uzsvaru liekot tieši uz laikmetīgo mākslu, kultūru un neakadēmiskās mūzikas eksporta potenciālu.
“Šajā sēdē ielikām jaunu pamatu Rīgas un Latvijas laikmetīgās mākslas un mūzikas eksporta tradīciju iesākšanai. Visi trīs šodien vienbalsīgi atbalstītie dižie notikumi veicinās gan Rīgas starptautisko atpazīstamību, gan vietējo kultūras pasākumu kvalitātes standartu paaugstināšanu. Tas ir arī skaļš mūsu kā kultūrpolitikas šā brīža veidotāju vēstījums pasaulei - “Rīga ir mūsdienīga un eiropeiska galvaspilsēta, kuras ambīcijas kļūt par Ziemeļeiropas kultūras metropoli, pateicoties mūsu milzīgajam kultūras un laikmetīgās mākslas potenciālam, ir reāls nevis utopisks mērķis,” uzsver Rīgas domes Kultūras komisijas vadītājs Dāvis Stalts.
Jaunie kultūras notikumi, kuru tradīcijas iesākums būs tieši 2025. gads, ir “Riga Art Week 2025”, “Riga Music Week 2025” un “RIGA CONTEMPORARY” - starptautiskā laikmetīgās mākslas mese Rīgā sadarbībā ar starptautisko galeriju asociāciju NADA. Šie projekti tiek virzīti caur jaunu pašvaldības sadarbības atbalsta platformu, kuru administrē Rīgas Investīciju un tūrisma aģentūra.
““Riga Music Week” ir biedrības “Music Latvia” gadiem ilgi lolots sapnis, kas lēni pārtapa par mērķi un nu kļuvis par faktu. Teju nedēļu ilgs visaptverošs mūzikas industrijas notikums Baltijas sirdī - Rīgā - pirmo reizi notiks šī gada nogalē. Tā ietvaros tiks rīkota ne vien mūzikas konference, bet arī norisināsies publiski koncerti, mūzikas tehnoloģijas izstāde, diskusijas un radošas meistarklases. Esam priecīgi un lepni šo vērienīgo pasākumu rīkot kopā ar Rīgas domi un pateicamies par Kultūras komisijas vienbalsīgu atbalstu šai iniciatīvai,” norāda “Music Latvia” izpilddirektore Agnese Cimuška-Rekke.
“Priecājamies, ka ilgtermiņa sadarbība ar starptautiski atpazīstamo galeriju asociāciju NADA, pateicoties Rīgas pilsētas atbalstam, beidzot rezultēsies pirmajā starptautiski vērienīgajā laikmetīgās mākslas mesē Rīgā. Pasākums norisināsies no 10. līdz 13. jūlijam Hanzas Peronā. Tajā piedalīsies ap 40 galeriju ne tikai no Baltijas valstīm, bet no visas pasaules, tai skaitā Ņujorkas, Tokijas, Varšavas un Ukrainas, kas pilsētai piesaistīs gan plašu ārvalstu viesu skaitu, gan kalpos kā būtisks atbalsts Latvijas māksliniekiem un mākslas institūcijām,” saka Kim? izpilddirektore Evita Goze.
"Rīgā ir liels radošais potenciāls, kas netiek pietiekami izcelts un atbalstīts ar kvalitatīviem, augsta līmeņa, starptautiskiem kultūras notikumiem. “Rīgas mākslas nedēļa 2025” tiks īstenota kā pilsētas mēroga notikums, kas vērsts uz mākslas institūciju, mākslas telpu un galeriju sadarbību un kalpotu kā platforma, kas veicina kultūras attīstību, Rīgas ekonomisko izaugsmi un sabiedrības iesaisti, stiprinot Rīgas kā dinamiskas un radošas pilsētas tēlu," uzsver “Riga Art Week” rīkotāja Elīna Drāke.
Kultūras komisijas sēdē vienbalsīgi tika atbalstīts arī Rīgas Laikmetīgās mākslas telpas (kādreizējā Rīgas mākslas telpa) attīstības projekts, kuru no 2025. gada plānots veidot kā atsevišķu Rīgas kultūras centru ar starptautisku tvērumu un centrālo laikmetīgās mākslas izstāžu telpas ambīciju Rīgā. Iestādes reorganizācija nozīmē tās ceļu uz savas kapacitātes un atpazīstamības stiprināšanu, liekot būtisku uzsvaru uz ļoti ciešu sadarbību ar visām Rīgas laikmetīgās mākslas vadošajām organizācijām.
Rīgā ik gadu norisinās virkne laikmetīgās mākslas un kultūras pasākumu, kas nes galvaspilsētas un arī valsts vārdu pasaulē. Dažādu žanru kultūras festivālus, jau ierasti, Rīgas dome atbalsta festivālu mērķprogrammā, kura arī šogad tiks izsludināta uz 2026.-2028. gada posmu.
Gala lēmums par atbalstu šiem projektiem vēl jāpieņem Rīgas domes sēdē.