DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

2024. gada rudenī Cēsu novadā tiks organizēta Skolu restorānu nedēļa

Publicitātes foto

Š.g. rudenī Cēsu novadā tiks organizēta Skolu restorānu nedēļa – ar šādu iznākumu maijā noslēdzās bioloģiskās pārtikas patēriņa veicināšanai veltītās koprades darbnīca "Ko celsim galdā?". Iniciatīva tiks organizēta ar mērķi iedvesmot skolu un pašvaldību administrācijas un dot impulsu skolu ēdināšanas sistēmas reformai, piedāvājot bērniem un vecākiem skolās ēdienkarti, kuras sastādīšanā par pamatu tiktu ņemti vietējie bioloģiskie produkti. Restorānu nedēļa tiks organizēta, lai vienlaikus stiprinātu arī galda kultūru un etiķeti, padarot pusdienošanu skolās par patīkamu piedzīvojumu.

Skolu restorānu nedēļu organizēs Vidzemes plānošanas reģions, izmantojot  Interreg Baltijas jūras reģiona programmas 2021-2027 projekta “Ceļā uz ilgtspējīgu un noturīgu sabiedrību, stiprinot pilsonisko līdzdalību un inovāciju (We Make Transition)” finanšu atbalstu 10 000 eiro (t.sk. PVN) apmērā.

Cēsu novads kā iniciatīvas realizēšanas vieta izvēlēta, jo Cēsu novada pašvaldība ir projekta “We Make Transition!” asociētais partneris.

Pārējās idejas, par kurām balsoja koprades darbnīcas dalībnieki, ir augstā gatavības stadijā un var tikt realizētas tiklīdz tām tiks atrasts finanšu avots. Uz balsojumu tika iesniegtas vēl sekojošas idejas: “Skolas rupjmaize” (bērnu cienāšana ar rudzu maizi un medu, godājot tradīcijas un bērnības garšu, kā arī piedāvājot bioloģiskus produktus skolēnu ēdienkartē), “Pilotprojekts BIObusiņš” (bioloģisko produktu mobilā tirdzniecība, veicinot bioreģiona bioloģisko lauksaimnieku atpazīstamību), “Es Tavā vietā apēstu vietējo!” (vietējo bioloģiskās pārtikas ražotāju piedāvājuma apkopošana),  “BIOtinderis jeb bio saimniecību atvērtās dienas” (uzticības stiprināšanas un biznesa attīstības nolūkos).

Visas piecas idejas trīs mēnešu garumā izstrādāja 30-40 pārstāvji no dažādām organizācijām, uzņēmumiem, iestādēm, tostarp zemnieki un citi bioloģiskā dzīvesveida entuziasti. Viņi reizi mēnesī pulcējās kopā, lai veidotu nākotnes redzējumu par to, kā veicināt veselīgu dzīvesveidu un palielināt veselīgas bioloģiskās pārtikas patēriņu bioreģionā Vidzemē. Process iesākās ar ideālās nākotnes vizionēšanu, atmetot visas šī brīža problēmas un izaicinājumus, un meklējot virzienus, kā arī nosaucot konkrētas rīcības, kas jāpaveic, lai mērķi varētu sasniegt.

Aizritējušās darbnīcas uzskatāmas par piemēru, cik aizraujošs var būt koprades process, strādājot plecu pie pleca uzņēmējiem, publiskajai pārvaldei, izglītības iestādēm un NVO sektoram.

Darbnīcas tika organizētas, testējot līdzdalības metodi “pārmaiņu arēna” (no angļu valodas – transition arena), kas ļauj iesaistīt plašu sabiedrības pārstāvju loku un efektīvi izmantot ikviena zināšanas, pieredzi un resursus.

Metode ir viens no pārmaiņu pārvaldības instrumentiem, un tā paredz iesaistīt sabiedrību kopējas izpratnes radīšanas, arī mācību, vizionēšanas un eksperimentēšanas aktivitātēs, lai risinātu konkrētus izaicinājumus vai problēmas.

Koprades darbnīcas organizēja Vidzemes plānošanas reģions Interreg Baltijas jūras reģiona programmas 2021.-2027. gadam projekta “Ceļā uz ilgtspējīgu un noturīgu sabiedrību, stiprinot pilsonisko līdzdalību un inovāciju (We Make Transition!” ietvaros, kā arī Eiropas Komisijas finansētā projekta “EUROPE DIRECT Vidzeme” un Interreg Baltijas jūras reģiona programmas 2021.-2027. gadam projekta “Ilgtspējīgas pārtikas sistēmu atbalstoša vide (KISMET)” aktivitāšu ietvaros.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI