DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Vēstniece Elita Gavele iesniedz akreditācijas vēstuli ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācijas ģenerāldirektoram

2024. gada 12. jūnijā Romā Latvijas vēstniece Itālijā Elita Gavele iesniedza akreditācijas vēstuli ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācijas (FAO) ģenerāldirektoram Cjujam Dunjujam (QU Dongyu).

Sarunā ar ģenerāldirektoru vēstniece apliecināja Latvijas atbalstu organizācijai un tās mērķiem, īpaši izceļot FAO lomu saistībā ar Krievijas izvērsto militāro agresiju pret Ukrainu. Vēstniece vairākkārt uzsvēra Latvijas nelokāmu atbalstu Ukrainai gan no valdības, gan pilsoniskās sabiedrības puses. Tāpat diskusijas ietvaros amatpersonas apmainījās viedokļiem par situāciju Tuvajos Austrumos, akcentējot humāno situāciju Gazā. E. Gavele uzsvēra, ka šā brīža situācijā ir svarīgi šos jautājumus uzturēt FAO aktuālajā darba kārtībā.

FAO ģenerāldirektors informēja par šā brīža darba kārtības jautājumiem, izceļot izaicinājumus, kas saistīti ar pārtikas piegādēm, bet vēl vairāk akcentējot pārtikas pieejamību cenu ziņā. Vienlaikus C. Dunjujs uzsvēra organizācijas attīstības tendences kopš viņa stāšanās amatā.

Sarunas noslēgumā E. Gavele informēja par Latvijas kandidatūru ANO Drošības padomes vēlēšanās 2025. gadā dalībai 2026.–2027. gadā, kā arī par Latvijas prioritātēm un uzsvēra apņemšanos uzņemties daļu atbildības par starptautiskā miera un drošības uzturēšanu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI